Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Region Blekinges upphandlare.

E-post: upphandling@regionblekinge.se

Joakim Kristensson, strategisk inköpschef
Telefon: 0455-73 63 00
Mobil: 0734-47 17 63
E-post: joakim.kristensson@regionblekinge.se

Ann-Louise Frinäs, avdelningschef
Telefon: 0455-73 63 08
Mobil: 0734-47 17 67
E-post: ann-louise.frinas@regionblekinge.se

Thomas Karlsson, upphandlare
Hjälpmedel, kontorsartiklar
Telefon: 0455-73 63 16
Mobil: 0734-47 17 64
E-post: thomas-a.karlsson@regionblekinge.se

Anna Hansson, upphandlare
Tjänster vård, livsmedel
Telefon: 0455-73 63 14
Mobil: 0734-47 11 73
E-post: anna-a.hansson@regionblekinge.se

Pia Lindén, upphandlare
Läkemedel, möbler, sjukvårdsmaterial, medicintekniska förbrukningsartiklar
Telefon: 0455-73 63 01
Mobil: 0734-47 17 49
E-post: pia.linden@regionblekinge.se

Nadya Borisova, upphandlare
Tjänster, tandvård
Telefon: 0455-73 61 07
E-post: nadya.borisova@regionblekinge.se

Maria Landgren, upphandlare
Sjukvårdsmaterial, medicintekniska förbrukningsartiklar
Telefon: 0455-73 63 03
Mobil: 0734-47 17 53
E-post: maria.landgren@regionblekinge.se

Peter Stigwall, upphandlare
Tjänster, it
Telefon: 0455-73 74 78
Mobil: 0734-47 12 77
E-post: peter.stigwall@regionblekinge.se

Monika Johansson, upphandlare
Tjänster, it
Telefon: 0455 - 73 63 07
Mobil: 0734- 47 17 96
E-post: monika-a.johansson@regionblekinge.se

Dejan Stojanoski, upphandlare
Medicinteknisk utrustning, it
Telefon: 0455-73 63 09
E-post dejan.stojanoski@regionblekinge.se

Oliver Leijon, upphandlare
Medicinteknisk utrustning
Telefon: 0455-73 63 04
Mobil: 0734-47 17 52
E-post: oliver.leijon@regionblekinge.se

Fredrik Lilja, inköpssekreterare
Medicinteknisk utrustning
Telefon: 0455-73 63 06
Mobil: 0734-47 10 29
E-post: fredrik.lilja@regionblekinge.se

Linda Ljungholm, inköpssekreterare
Sjukvårdsmaterial, medicintekniska förbrukningsartiklar
Telefon: 0455-73 74 79
Mobil: 0734-47 10 08
E-post: linda.ljungholm@regionblekinge.se

Jan Henriksson, inköpssekreterare
Administrativt stöd
Telefon: 0455-73 74 76
E-post: jan.henriksson@regionblekinge.se

Malin Grimskär, materialkonsulent
Telefon: 0455-73 63 05
Mobil: 0734-47 17 68
E-post: malin.grimskar@regionblekinge.se

Magnus Strand, miljösäkerhetsrådgivare
Telefon: 0455-73 63 65
Mobil: 0734-47 17 66
E-post: magnus-c.strand@regionblekinge.se

Sofie Loftén, inköpscontroller
Telefon: 0455-73 74 74
Mobil: 0734-47 13 58
E-post: sofie.loften@regionblekinge.se