Övriga ledamöter

Här finns kontaktuppgifter till politiker som är ledamöter i någon nämnd men inte är ledamot eller ersättare i regionfullmäktige.

Alshooykh, Molham (S)
Tandvårdsnämnden, ersättare
Ungdomsrådet, ledamot
E-post: molham.alshooykh@gmail.com
Telefon: 070-885 87 52

Andréasson, Yvonne (S)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ledamot
E-post: yvonne.andreasson@ifmetall.se
Telefon: 070-647 79 06

Arvidsson, Magnus (M)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ersättare
E-post: magnus.arvidsson@karlshamn.se
Telefon: 072-735 86 09

Bengtsson, Marie (S)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ledamot
E-post: marie.bengtsson@karlshamn.se
Telefon: 070-865 67 72

Bergen, Jack (M),
Patientnämnden, ersättare
E-post: jack.bergen@gmail.com
Telefon: 070-865 31 53

Blissing, Anna (C)
Funktionsstödsrådet, ersättare
Regionala utvecklingsnämnden, ersättare
E-post: anna.blissing.politiker@olofstrom.se
Telefon: 070-993 21 12

Bremberg, Jan (S)
Patientnämnden, ersättare
E-post: jan.bremberg@gmail.com
Telefon: 070-522 89 13

Elofsson, Siv (S)
Patientnämnden, ersättare
E-post: elofsson@blixtmail.se
Telefon: 070-824 48 82

Hassib, Omid (V)
Trafiknämnden, ersättare
E-post: omss4@yahoo.se
Telefon: 070-522 99 11

Henningsson, Christel (KD)
Kultur- och bildningsnämnden, ersättare
E-post: christelhenningsson@hotmail.com
Telefon: 070-921 00 77

Henningsson, Kennet
Kultur- och bildningsnämnden, ledamot
E-post: kennet.henningsson@gmail.com
Telefon: 070-888 94 88

Jeppsson, Karin (S)
Patientnämnden, andre vice ordförande
E-post: 0457.81082@telia.com
Telefon: 072-718 10 82 

Johannesson, Magnus (S)
Trafiknämnden, ersättare
E-post: mj.ronneby@live.se
Telefon: 072-734 06 52

Karlsson, Ann-Catrin (C)
Patientnämnden, ersättare
E-post: ann-catrin.carlsson@telia.com
Telefon: 070-530 09 14

Kronkvist, Rune (S)
Kultur- och bildningsnämnden, ersättare
E-post: runekronkvist@yahoo.se
Telefon: 070-917 32 44

Larsson, Christopher (SD)
Regionala utvecklingsnämnden, ersättare
E-post: christopher.larsson@sd.se
Telefon. 076-620 92 79

Larsson, Ida (S)
Kultur- och bildningsnämnden, ersättare
Tandvårdsnämnden, ersättare
E-post: idatherese.larsson@outlook.com
Telefon: 070-869 02 77

Lill, Kevin (C)
Kultur- och bildningsnämnden, ordförande
E-post: kevin.lill@regionblekinge.se
Telefon: 073-838 39 98

Mazloum, Amani El-Ali (S)
Regionala utvecklingsnämnden, ersättare
E-post: amani.e@hotmail.com

Nilsson, Gilbert (C)
Regionala utvecklingsnämnden, ersättare
Trafiknämnden, ersättare
E-post: gilbert.nilsson@regionblekinge.se
Telefon: 0457-158 11, 072-215 94 82

Nilsson, Lennart (M)
Trafiknämnden, ersättare
E-post: nen_ne198@hotmail.com
Telefon: 070-522 24 90

Nilsson, Ronnie (SD)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ersättare
E-post: medborgaren1@gmail.com
Telefon: 072-328 40 89

Nyström, Bodil (S)
Patientnämnden, ledamot
E-post: bodil_nystrom@telia.com
Telefon: 070-245 65 04

Olofsson, Viveka (S)
Trafiknämnden, ledamot
E-post: viveka.olofsson@solvesborg.se
Telefon: 070-889 36 45

Olsson, Roine (S)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ersättare
E-post: roine.olsson@solvesborg.se
Telefon: 070-922 04 57

Sjöstedt, Patrik (S)
Kultur- och bildningsnämnden, ersättare
E-post: patrik.sjostedt.politiker@olofstrom.se
Telefon: 070-833 66 45

Svensson, Suzanne (S)
Regionala utvecklingsnämnden, ersättare
E-post: suzanne.svensson@hotmail.com
Telefon: 070-818 26 93

Svensson, Thomas (S)
Tandvårdsnämden, ersättare
E-post: thomas.svensson@ronneby.se
Telefon: 073-414 54 80

Söderdahl,Björn (L)
Trafiknämnden, ledamot
E-post: bjorn.soderdahl@liberalerna.se
Telefon: 076-354 89 08

Söderdahl, Viveka (V)
Kultur- och bildningsnämnden, ledamot
E-post: viveka@soderdahl.net
Telefon: 070-843 51 15

Veteli, Pirjo (S)
Patientnämnden, ersättare
E-post: pijo.veteli.politiker@olofstrom.se
Telefon: 0454-99 104, 070-623 82 14

Wahllöf, Jan-Olof (V)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ersättare
E-post: olle-w1@hotmail.se
Telefon: 0455-108 65, 070-333 68 99

Wallin, Mikaela (M)
Kultur- och bildningsnämnden, ersättare

Wästfelt, Malin (C)
Hälso- och sjukvårdsnämnden, ersättare
E-post: malm@werstorp.se
Telefon: 076-866 06 50