Kontaktuppgifter

Kontakta gärna någon av nedanstående för mer information om Kultur för barn och unga i Blekinge

Biblioteksutveckling Blekinge Kronoberg
Verksamhetsutvecklare barn och unga bibliotek Lisa Elmers: lisa.elmers@regionblekinge.se
tfn. 0455-73 71 48 eller Litteraturutvecklare Camilla Carnmo: camilla.carnmo@regionblekinge.se
tfn. 0455-73 71 47

Blekinge Läns Bildningsförbund
Scenkonstkonsulent Ann-Christin Bernhardsson: ann-christin.bernhardsson@riksteatern.se
tfn. 0455-30 51 43 eller kultursamordnare Annika Fagerberg: annika.fagerberg@blb.k.se 
tfn. 0455-30 51 44

Blekinge museum
Museipedagog Ola Palmgren: ola.palmgren@blekingemuseum.se tfn. 0455-30 49 72 eller avdelningschef Charlotte Nordheim: charlotte.nordheim@blekingemuseum.se tfn. 0766-20 99 01

Filmregion Sydost
Filmkonsulent för barn och unga Niklas Lundin: niklas@filmregionsydost.se tfn. 073-347 79 14

Konst i Blekinge
Konstförmedlare Karin Sandahl Andrén: karin.sandahlandren@regionblekinge.se tfn. 0455-73 71 38

Kulturarv i Blekinge
Verksamhetsutvecklare kulturarv Sigrid Oldenburg: sigrid.oldenburg@regionblekinge.se
tfn. 0455-73 71 44

Kulturcrew
Samordnare Rebecca Yates: rebecca.yates@regionblekinge.se tfn. 0728-80 45 22

Musik i Blekinge
Producent barn och unga Christina Vermandis: christina.vermandis@regionblekinge.se
tfn. 0455-73 71 59

Regionteatern Blekinge Kronoberg
Dramapedagog Andreas Dahl: andreas.dahl@regionteatern.se Länk till annan webbplats. tfn. 0470-70 05 07
eller danspedagog Anna Eklund: anna.eklund@regionteatern.se Länk till annan webbplats. tfn. 0733-42 90 68

Riksteatern Blekinge
Scenkonstkonsulent Ann-Christin Bernhardsson: ann-christin.bernhardsson@riksteatern.se
tfn. 0455-30 51 43

Slöjd i Blekinge
Verksamhetsutvecklare för slöjd Carina Karlsson: carina.karlsson@regionblekinge.se tfn. 0455-73 71 43 eller Else Österberg: else.osterberg@regionblekinge.se tfn. 0455-73 71 46

Region Blekinge
Kulturstrateg Görel Abramsson: gorel.abramsson@regionblekinge.se tfn. 0455-73 72 10

Hjälpte informationen på sidan dig?