Politiska sekreterare

Politiska sekreterare anställs av respektive parti för att bistå politikerna. Här finns kontaktuppgifter till politiska sekreterare inom de partier som finns representerade i Region Blekinge.

Politiska sekreterare

Socialdemokraterna

Anna-Carin Leufstedt
E-post: annacarin.leufstedt@regionblekinge.se
Telefon: 0734-47 10 12

Kristdemokraterna

Anna Ekberg
E-post: anna.ekberg71@gmail.com
Telefon: 0708-86 47 51

Marie Lindeblad
E-post: lindebladm57@gmail.com
Telefon: 0761-38 30 44

Centerpartiet

Anne-Sofie Mattsson
E-post: anne-sofie.mattsson@regionblekinge.se

Jessica Andersson
E-post: jessica-b.andersson@regionblekinge.se


Sverigedemokraterna

Camilla Karlman
E-post: camilla.karlman@sverigedemokraterna.se

Fredrik Thomasson
E-post: fredrik.thomasson@sd.se
Telefon: 0730-36 60 05

Moderaterna

Therese Hammarberg
E-post: therese.hammarberg@regionblekinge.se
Telefon: 0728-80 44 21

Vänsterpartiet

Jens Henningsson
E-post: jens.henningsson@regionblekinge.se
Telefon: 0734-47 10 17

Hjälpte informationen på sidan dig?